Nga Kastriot Dervishi Falsifikatorët e historisë kanë karakteristikë se janë të pandryshueshëm. Asnjëherë ata nuk pranojnë të vërtetën. Fotografitë e…
Nga Kastriot Dervishi Miladin Popoviçi dhe Dushan Mugosha kanë qenë drejtuesit e vërtetë të Partisë Komuniste Shqiptare në vitet 1941-1944.…
Nga Kastriot Dervishi Para pak ditësh qeveria miratoi vendimin për kthimin e eshtrave të Mit’hat Frashërit në atdhe. Por ama…
Nga Kastriot Dervishi Në gusht 1943 u formua brigada e parë komuniste. Të pranishëm në formimin e saj ishin edhe…
Nga SHPENDI TOPOLLAJ Rruga që ka përshkruar mjekësia shqiptare është e mbushur me përpjekje e sakrifica të mëdha. Puna vetmohuese…
Nga Kastriot Dervishi Në aeroportin e Kuçovës do të ndërtohet një prej bazave më të madha të NATO-s në Ballkan.…
Nga Kastriot Dervishi Dukuria e manipulimit të fotografive historike nuk ka qenë vetëm e atyre që lidheshin me veprimtarinë e…
Nga Kastriot Dervishi Në fotot e propagandës, udhëheqësi duhet të dalë largpamës. Si pamja e tij ashtu edhe sfondi duhet…
Nga Kastriot Dervishi Në këtë foto, E.Hoxha është me Kostandin Boshnjakun në Labinot të Elbasanit në vitin 1943. Nuk duket…
Nga Fritz RADOVANI 2 GUSHT 2018 EDHE NJË USHTAR I ATDHEUT DHE I FESË MA SHUMË !2 GUSHT 1918 U…
Nga Kastriot Dervishi Më 31 korrik 2018 Këshilli i Ministrave vendosi që nga shtojca e buxhetit vjetor të gjendeshin ca…
Nga Kastriot Dervishi Mësimi i historisë së gënjeshtërt, është njëra nga format e propagandës komuniste. Kjo bëhej me qëllim për…

Lajmet e fundit

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Politikë

Arrestimet e dy ish-deputetëve, Shehu: Qeveria ka marrë fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar arrestimet e bujshme të dy ish-deputetëve socialistë Arben Çuko dhe Arben Ndoka. Sipas tij arrestimet tregojnë atë që opozita e ka thënë...

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Globi

VIDEO/ Kërkon që t’i fshihet mungesa, i vë pistoletën në kokë mësueses

Një nxënës i ka vënë pistoletën në kokë mësueses së tij në mënyrë që ajo t’i hiqte mungesën. Pamjet janë xhiruar në një shkollë të mesme në Creteil të Francës. Edhe...

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Aktualitet

Buna kthehet në një moçal të shëmtuar

Këto ditë vjeshte pa reshje shiu kanë dhënë alarmin në Lumin Buna. Uji është tërhequr dhe lumi i ngjan një moçali. Banorët, por edhe ekspertët e mjedisin thonë se gjendja është...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!