Nga Kastriot Dervishi Në vitin 1977 në Rrethin e Beratit u arrestuan disa kundërshtarë të regjimit që zhvillonin agjitacion e…
Nga Kastriot Dervishi Me rastin e sjelljes në atdhe të eshtrave të Mit’hat Frashërit u pa një sëkëlldi e madhe…
Nga Kastriot Dervishi Në studion "Elita" të Bukureshtit kanë dalë disa patriotë shqiptarë. Në këtë kohë, në kryeqytetin e Rumanisë,…
Kush ka harruar, këto foto i përkatësin veprimeve të huliganëve të Partisë Socialiste që nën urdhrat e Edi Ramës dogjën…
Në foto është zëvendësdrejtori i Drejtorisë së Policisë së Tiranës, Gjergj Jorgo. Është i gjakosur nga dhuna e militantëve socialistë…
Nga Kastriot Dervishi Sa herë kujtoni ato parullat komuniste për bashkim “pa dallim feje, krahine e ideje”, lexoni letrat e…
Nga Kastriot Dervishi Në shtator 1943, në Shqipëri nisi edhe zyrtarisht lufta civile. Rastet sporadike, ia lanë radhën një lufte…
Nga Gazmend Bakiu Aleksandër Hobdari (1888-1963) lindi në qytetin e Tiranës. Pasi kreu shkollën fillore në Tiranë, dhe gjimnazin në…
Nga Kastriot Dervishi Vazhdimisht komunistët marrin poza krenarie e hiqen si antifashistë. Pavarësisht se regjimi i tyre i kaloi njëmijë…
Nga Kastriot Dervishi Në shkurt (sipas Ramadan Çitakut) ose mars (sipas Dushan Mugoshës) 1944 një oficer gjerman ka ardhur në…
Nga Kastriot Dervishi Komunistët nuk janë të sinqertë në festimet që bëjnë me rastin e ardhjes në pushtet dhe vrasjes…
Nga Fritz RADOVANI RRMAJI, SHKODER – RA MURI ATEIST I 1967… Me 4 maji 1958 Futbollisti i “Vllaznisë” së Shkodres,…

Lajmet e fundit

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Bota Shqiptare

Skenare për sulme në Kosovë? Çfarë po ‘kurdisin’ shërbimet sekrete serbe…

Më 15 nëntor, Zyra për Koordinim të Shërbimeve të Sigurisë së Serbisë, mbajti mbledhje, ku mori disa vendime në raport me Kosovën. Aty morën pjesë shërbimi sekret civil, dy shërbimet...

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Kulturë

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e RTSH me një performancë shpërthyese

Soni Malaj rikthehet në Festivalin e Këngës në RTSH pas 10 vitesh. Kjo mungesë e ka një arsye. “Në festivalin e madh nuk mund të marrësh pjesë çdo vit. Për vitet...

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Aktualitet

Studentja Ervisa Shehu: Rama takim me dekanë dhe rektorë që i akuzon për korrupsion

Ervisa Shehu, studente pranë Fakultetit të Shkencave Sociale, thotë në studion e Ora News, thotë se do të jetë në protestë deri ditën e fundit kur kryeministri Rama të dalë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!