Presidenti amerikan, Donald Trump u ka thënë këshilltarëve të tij se ai dëshiron të largojë Kirstjen Nielsen nga pozita e…
Shërbimi më i fundit i Google për “streaming” të video-lojërave ka shënuar një hap të rëndësishëm në këtë industri, që…
Një predikues mbijetoi mrekullisht pas një sulmi të armatosur gjatë një shërbese në një kishë në Brazil. 30-vjeçari Weslei Souza…
Autoritetet në Kaliforni vazhdojnë kërkimet për më shumë se 200 njerëz që rezultojnë të zhdukur, ndërsa zjarre të fuqishëm kanë…
Në një intervistë eksluzive për Deutsche Wellen, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg thotë, se në çfarë kushtesh do…
Ish kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski, të hënën duhej të paraqitej në burgun e Shuto Orizares, pas dënimit me dy…
Në një intervistë eksluzive për Deutsche Wellen, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg thotë, se në çfarë kushtesh do…
Ka shkuar në plot 44 numri i të vdekurve dhe rreth 200 të zhdukur, si pasojë e zjarreve shkatërruese në…
Gjyqi do zhvillohet nën masa të rrepta sigurie për të mbrojtur dëshmitarët, qytetarët e New York, si edhe vetë të…
Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë, Oliver Spasovski, deklaron se nuk e mendon të japë dorëheqje pasi policia dështoi…
Sigurisht që cudirat në këtë botë plot me të panjohura nuk kanë fund. Mes një natyre të jashtëzakonshme dhe zhvillimeve…
Shtatë fëmijë kanë humbur jetën dhe 11 të tjerë janë plagosur pasi një autobus që mbante një ekip të futbollistësh…

Lajmet e fundit

Propozimi I Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të Brendshëm, Nishani: Ja çfarë do të bëja po të isha President...

Politikë

Propozimi I Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të Brendshëm, Nishani: Ja çfarë do të bëja po të isha President...

  Ish Presidenti, Bujar Nishani ka treguar se si do të vepronte sa I përket propozimit për të dytën herë nga Kryeministri Rama të Sandër Lleshajt për postin e Ministrit të...

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Bota Shqiptare

Haradinaj: Lista Serbe nuk mund të rrëzojë qeverinë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj u shpreh se Qeveria mund të bjerë, por jo për shkak se ka marrë një vendim prej të cilit siç tha ai “është hidhëruar Lista...

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Aktualitet

Shpërthen bombola e gazit, shtëpia në Elbasan mes flakësh

Është përfshirë nga flakët një banesë në Elbasan pasi shpërtheu një bombol gazi.Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme në fshatin Katundi Ri, ku si pasojë ka mbetur i plagosur lehtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!