Lëvizja Vetëvendosje kërkon shqyrtimin e demarkacionit me Malin e ZI

E Enjte, 29 Mars 2018 14:30

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar shqyrtimin e miratimit të Marrveshjes, për shënjimin e vijës kufitare me Malin e zi nga Kuvendi i Kosovës. Ajo e ka dërguar kërkesën e saj, sot duke qenë të bindur se ka shkelje të rënda të Kushtetutës së Kosovës.

‘’ Shkelja më e rëndë, të cilën dëshiroj ta potencoj, ka të bëj më sovranitetin dhe integritetin territorial të republikës së Kosovës’’- është shprehur deputeti i Kuvendit të Kosovës nga rradhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca.

Sic ka theksuar ai, bazuar në dispozitat e Kushtetutës,’’integriteti territorial i vendit është i pacënueshëm dhe i patjetërsueshëm’’.

Modifikuar më E Enjte, 29 Mars 2018 14:41

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konflikti Izrael-Gaza shpërthen sërish

Globi

Konflikti Izrael-Gaza shpërthen sërish

Dhuna ka shpërthyer mes Izraelit dhe militantëve palestinezë në Gaza, një ditë pasi shtatë militantë dhe një ushtar izraelit u vranë gjatë një operacioni të fshehtë izraelit në Gaza. Militantët hodhën...

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Aktualitet

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Radhë të gjatë kilometrike në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës në Gjirokastër. Një qytetare që ka dërguar pamjet pranë Ora News, thotë se ndodhet që prej orës 16:00 në...

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Globi

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Një ngjarje interesante ka ndodhur në Francë gjatë ceremonisë për të  përkujtuar 100 vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Një grua 101-vjeçare ka ngatërruar kancelaren Angela Merkel me bashkëshorten...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!