Gjendja e ish-spiunit rus dhe vajzës së tij, flasin mjekët…

E Enjte, 29 Mars 2018 20:34
Sergei skripal Sergei skripal

Gjendja shëndetësore e ish-spiunit rus dhe vajzës së tij Yulia është ‘ duke u përmirësuar dukshëm’ kanë thënë mjekët në mesditën e sotme.

‘’ Me kënaqësi po ju njoftoj për një përmirësim të gjendjes së Yulia Skripal. Ajo I është përgjigjur mirë trajtimit, mirëpo vazhdon të marrë kujdes klinik 24 orë në ditë’’- ka thënë mjekja e spitalit në Salisbëri, Christine Blanshard.

Helmimi I tyre solli një përplasje të ashpër mes Britanisë dhe Rusisë.

E cila bëri që 100 diplomatë rusë të dëboheshin nga vendet anëtare të Natos. Midis tyre edhe Shqipëria.

Pas kësaj mase, edhe Rusia është ‘hakmarrë’ duke dëbuar 60 diplomatë dhe punonjës së konsullatës amerikane në Petërburg.

Modifikuar më E Enjte, 29 Mars 2018 20:55

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...