Zjarri në Greqi/ Vogëlushja letër ngushëlluese xhaxhait të saj, fjalët e dhimbshme

Premte, 27 July 2018 14:54

Zjarri i fuqishëm në Greqi mori jetën e 86 personave ndërsa qindra të tjerë mbetën të plagosur rëndë. Një vogëlushe i ka shkuar një letër ngushëllimi xhaxhait të saj për shtëpinë e djegur.

“Mos u mërzisni, mendoni për njerëzit që humbën të afërmit”, shkruan vajza 7-vjeçare në letrën e saj për xhaxhain, i cili humbi shtëpinë në Kinetta.

“E di shumë mirë që ju keni vetëm një dhomë dhe kuzhinën. Do ta bëjmë pjesën tjetër dhe më të bukur. Mos u mërzisni, mendoni se kanë humbur jetë njerëzish”, shkruan më tej ajo. Letra qarkulloi në mediat greke.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Globi

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski qysh në shtator, kur mbajti një konferencë për shtyp në Kuvend dhe akuzonte pushtetin duke thënë se është viktimë e persekutimit politik, kishte tërhequr të gjitha paratë...

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Aktualitet

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës. Temperaturat kanë nisur të ulen ndjeshëm dhe kjo ndjehet kryesisht në orët e para të mëngjesit dhe ato të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!