Sulmet e talibanëve, vrasin ushtarë dhe gra afgane

Tuesday, 07 August 2018 12:32

Katër ushtarë afganë janë vrarë dhe gjashtë të tjerë janë plagosur në një sulm të militantëve talibanë në provincën Farah në Afganistan, ka njoftuar një zyrtar lokal.

Zëdhënësi i provincës, Mohammad Naser Mehri, ka thënë se sulmi ka nisur në orët e vona të 6 gushtit dhe ka vazhduar deri në mëngjesin e ditës tjetër.

Forcat ajrore afgane janë njoftuar për aktin dhe nga sulmet ajrore janë vrarë 19 luftëtarë talibanë dhe janë plagosur 30 të tjerë, ka thënë Mehri.

Ndaras sulmit, në një tjetër përleshje mes militantëve dhe trupave afganë në provincën Logar, kanë vdekur katër gra dhe janë plagosur katër fëmijë.

Pavarësisht pretendimeve, ende nuk ka pasur ndonjë deklaratë nga talibanët për këto sulme.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shkencëtarët do të votojnë për ndryshimin e parë në njësinë matëse ‘kilogram’, pas një shekulli

Aktualitet

Shkencëtarët do të votojnë për ndryshimin e parë në njësinë matëse ‘kilogram’, pas një shekulli

Kilogrami është një nga njësitë matëse më të rëndësishme dhe më të përdorura gjerësisht në botë. Dhe sërish përkufizimi i kilogramit është gati për të ndryshuar rrënjësisht. Të premten, më 16 nëntor...

Taksat që rëndojnë biznesin – 11 në total, sigurimet shoqërore janë pagesa më e “kripur”

Aktualitet

Taksat që rëndojnë biznesin – 11 në total, sigurimet shoqërore janë pagesa më e “kripur”

Të bësh biznes në Shqipëri është e vështirë edhe për shkak të taksave. Jo më kot, Banka Botërore në raportin më të fundit të të bërit biznes, na rendit në...

ME FOTO/ Veliaj e inaguroi një muaj më parë, prishen pllakat e trotuarëve te “Zogu i Zi”

Aktualitet

ME FOTO/ Veliaj e inaguroi një muaj më parë, prishen pllakat e trotuarëve te “Zogu i Zi”

Projekti i rikonstruktimit të rrethrrotullimit të “Zogut të Zi” u përurua para një muaj nga kryebashkiaku Erion Veliaj. Përveçse fotot e projektit në letër janë krejt e kundërta e asaj çfarë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!