Përplasje tragjike mes bandave, gjenden 8 trupa të vdekur në rrugë

E Enjte, 23 August 2018 15:21

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kankun, ku janë gjetur 8 trupa të vdekur në rrugët e qytetit. Sipas Daily Mail, dy trupa të hedhur u gjetën në një vend dhe katër të tjerë u gjetën të vrarë në mënyrë individuale.

Gjithashtu trupat e një burri dhe një gruaje u gjetën në një taksi të braktisur të martën gjatë valës së frikshme të vrasjeve mes bandave rivale të drogës.

Autoritetet thonë se të paktën 350 janë vrarë vetëm këtë vit.

Meksika tejkaloi statistikat e krimit të vitit të kaluar me 25,316 hetime në 31, 174 vdekje. Gjatë shtatë muajve të parë të vitit 2018, janë hapur 16, 399 hetime për vrasje, një rritje prej 14% gjatë të njëjtës periudhë në vitin 2017.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...