Të shtëna me armë zjarri në një qendër tregtare

Premte, 31 August 2018 08:33

Disa të shtëna me armë zjarri janë raportuar në një qendër tregtare në Toronto. Siç raportojnë mediat vendase, qendra ‘Yorkdale’ u evakuua nga policia. Dëshmitarët kanë përshkruar ngjarjen si të frikshme duke krijuar një gjendje kaotike, por policia nuk raportoi për viktima.

Policia i bëri thirrje njerëzve të shmangin zonën dhe thonë se po kërkojnë për disa persona të dyshuar. Nga hetimet e para mësohet se ngjarja ka ndodhur pas një konflikti mes dy grupeve rivale. Autoritetet thanë se "Në një moment, një nga individët nga një prej grupeve qëlloi me armë zjarri të paktën dy herë"

Një person në Twitter tha: “Aktualisht i mbyllur në tualetin tim të dyqaneve me klientët sepse ka të shtënë në qendër.” Ndërsa një tjetër tha se ata ishin evakuuar pasi u dëgjuan" të shtëna me armë zjarri".

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...