Pas kërcënimeve me vdekje, FBI arreston pesë anëtarë të bandës

Saturday, 01 September 2018 08:17

Pesë persona të një bande të përbërë në shkretëtirën e Neë Mexicos janë arrestuar nga FBI pasi një gjyqtar mori kërcënime me vdekje për dhënien e lirimit me kusht.

Dy burra dhe tre gra, banorë në një vend ku u gjetën 11 fëmijë të uritur dhe mbetjet e varrosura të një foshnjeje, përballen me akuza konspiracioni.

Akuzat për abuzimin e fëmijëve kundër të pestëve u hodhën poshtë pas një afati prej 10 ditësh për një seancë të humbur nga prokurorët.

Tani ata do të mbeten në paraburgim përpara një seance dëgjimi në gjykatën federale të martën.

"Akuzat përfshijnë posedimin e paligjshëm të armëve nga një emigrant ilegal, i cili mban një dënim maksimal prej 10 vitesh burg përfshirë ndihmën dhe inkurajimin në kryerjen e një vepre penale", tha FBI në një deklaratë të premten.

I akuzuari kishte qenë nën vëzhgimin e FBI-së që prej muajit maj, sipas shefit të qarkut Taos Jerry Hogrefe.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Globi

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski qysh në shtator, kur mbajti një konferencë për shtyp në Kuvend dhe akuzonte pushtetin duke thënë se është viktimë e persekutimit politik, kishte tërhequr të gjitha paratë...

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Aktualitet

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës. Temperaturat kanë nisur të ulen ndjeshëm dhe kjo ndjehet kryesisht në orët e para të mëngjesit dhe ato të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!