Izraeli e shpall të jashtëligjshme kërcimin në prehër

Saturday, 01 September 2018 14:57

Vallëzimi në prehër së shpejti mund të bëhet vepër penale në Izrael, pasi udhëzimet e reja nga zyra e avokatit të shtetit i bënë thirrje policisë të godasë klubet e natës që kultivojnë praktikën.

Ndërkohë që prostitucioni është ligjor në Izrael, format e saj të organizuara siç janë shtëpitë publike nuk janë. Strip-klubet e vallëzimit po shtohet në atë listë. Një direktivë e re nga avokati shtetëror i Izraelit synon pronarët e klubeve që lejojnë praktikën, e konsideruar si industri seksi.

Një deklaratë nga zëvendës-avokati i shtetit, siç përmendet nga Jerusalem Post, përshkruan vallëzimin në prehër si "veprimtari që në rrethana të caktuara përbën prostitucion. Si e tillë ... do të konsiderohet vepër penale kundër së cilës mund të ndërmerren masa të gjera".

Policia ka filluar të zbatojë udhëzimet e reja me zell, duke paralajmëruar pronarët e strip-klubevve të mërkurën se nëse ata kapen, do të mund të përballen me masa administrative.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LAJM I FUNDIT/ Plumb në kokë adoleshentit, në gjendje të rëndë në spital

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Plumb në kokë adoleshentit, në gjendje të rëndë në spital

Një plagosje me armë zjarri mësohet se ka ndodhur në qytetin e Peqinit. Report Tv ka mësuar se një adoleshent i moshës 15-vjecare është plagosur me një plumb në kokë...

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Bota Shqiptare

"Gruevski"/ Vjen reagimi i parë i Maqedonisë kundër Hungarisë

Ministria e Punëve të Jashtme të Maqedonisë i ka dorëzuar Hungarisë notë proteste lidhur me ikjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski dhe me kërkesën së tij për azil në Hungari. Sot në...

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Aktualitet

Gjykata e Lartë kthehet në depo me 30 mijë dosje që presin të shqyrtohen

Ndërtesa e Gjykatës së Lartë është kthyer në një depo dosjesh që nuk dihet se kur do shqyrtohen. Janë 30 mijë dosje pezull të vendosura në salla, korridore dhe zyrat...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!