Dalin detaje nga vdekja e Lady Dianës, zjarrfikësi rrëfen fjalët e fundit të saj

Saturday, 01 September 2018 16:22

Një nga zjarrfikësit që u ndodh në vendin e ngjarjes pas përplasjes në Paris të Lady Dianës ishte Xavier Gourmelon.

Gourmelon tani 50 vjeç, rikujton disa nga fjalët e fundit të princeshës përpara se t’i ndalonte zemra.

Sipas tij, gjatë momenteve të fundit të jetës, Diana tha: “Oh zot i madh, çfarë po ndodh?”

Gourmelon rrëfeu se nuk e kishte aspak idenë se kush ishin njerëzit e përfshirë në aksidentin rrugor në tunelin e Almas.

“Ne e trajtuam si çdo aksident tjetër rrugor. Për mua ishte një aksident i zakonshëm rrugor, një nga emergjencat e shumta që na është dashur të përballemi dhe ishte rasti më i zakonshëm, shpejtësi jashtë normave të lejuara dhe një shofer i dehur. I mbajta dorën dhe i thashë të jetë e qetë, i thashe që do jem aty për ta ndihmuar.  Ajo më tha: Oh zot, çfarë ndodhi?”  rrëfeu ai.

Diana ishte e ulur në sendiljen e një Mercedezi S-280 me partnerin e saj Dodi Fayed, djali i bilionerit egjiptian Mohamed Al-Fayed.

Ndërsa trupëroja e saj Trevor Rees-Jones ishin ulur përpara së bashku me shoferin Henri Paul. Menjëherë pas aksidentit princeshë Diana u dërgua në spital ndërsa zjarrëfikësi Gourmelon u rikthye si gjithmonë në vendin e punës.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

SKANDAL/ Publikohen pamjet e “Shëruesit” që të zgjidh hallet përmes seksit (+18)

Aktualitet

SKANDAL/ Publikohen pamjet e “Shëruesit” që të zgjidh hallet përmes seksit (+18)

Emisioni “Stop” trajtoi sonte rastin e një “shëruesi”, ose siç njihen ndryshe guru”, që pretendon se zgjidh hallet e qytetarëve. Por të gjitha këto probleme, “shëruesi” Shefqet i lidh me...

Sherr i dhunshëm mes shqiptarëve dhe rumunëve

Aktualitet

Sherr i dhunshëm mes shqiptarëve dhe rumunëve

Të burgosurit shqiptarë dhe ata rumunë janë përfshirë në një sherr të dhunshëm në burgun e Sollicciano të Firences në Itali. Mediat italiane raportojnë se u desh ndërhyrja e gardianëve për...

Daçiç: I kam thënë kancelarit austriak se vetëm një budalla del në anën e humbësit

Globi

Daçiç: I kam thënë kancelarit austriak se vetëm një budalla del në anën e humbësit

Ministri i jashtë serb Ivica Daçiç, ka vazhduar të mburret pas dështimit të Kosovës për t’u bërë anëtare e Interpolit. Ai ka thënë se një rezultat i tillë tregon se pa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!