Rrjetet sociale i bllokojnë të gjitha llogaritë, shkak mbiemri ‘ofendues’

Saturday, 01 September 2018 19:56

Duket sa e habitshme aq edhe për të qeshur, por ndonjëherë teknologjia tregohet vërtet kokëfortë.

Një vajzë ka marrë njoftimin se është bllokuar nga krijimi i llogarive në internet për shkak të mbiemrit të saj ofendues.

"Mirror" shkruan se ajo quhet Natalie Weiner dhe Weiner është një fjalë që i referohet mbledhjes së organit gjenital të mashkullit, një penisi. Natalie e postoi në Twitter këtë problem dhe shumë persona e suportuan. Postimi  i saj ka mbledhur më shumë se 21 mijë pëlqime dhe ajo në fakt nuk është e vetmja që e ka pasur këtë problem.

Shumë persona reaguan se për shkak të emrave apo mbiemrave të tyre kishin hasur të njëjtat vështirësi. Disa nga njerëzit me emrat “me dy kuptime” që i komentuan ishin: Philip Sporn, Matt Cummings, Mike Dickman, Kyle Medick, Stewart Biggie, Brian Wankum.

we

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Politikë

Basha: Rama e Vuçiç, sponsorë të planit të shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë

Në emisionin “Open” të Eni Vasilit, kreu i Partisë Demokratike komentoi edhe qëndrimin e qeverisë shqiptare ndaj idesë së shumëdebatuar të shkëmbimit të territoreve mes Serbisë dhe Kosovës. Lulzim Basha akuzoi...

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Politikë

Basha: Ditmir Bushati është në përgjimet me bandën e Bajrajve

Ditët e fundit Policia e Shtetit ka vënë në pranga bandën e Bajrajve, që ishte akuzuar shpesh nga opozita si një bandë kriminale që ka marrë kontrollin e Shkodrës dhe...

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Sport

Modriç mposht sërish Ronaldon, lojtari më i mirë i vitit

Në mbrëmjen gala të zhvilluar të hënën në Londër, Luka Modric ka mposhtur sërish Cristiano Ronaldon, duke u shpallur futbollisti i vitit edhe nga FIFA, ndërsa pak ditë më parë...