Video/ Merr flakë avioni me 164 pasagjerë, disa të plagosur

Saturday, 01 September 2018 20:13

Një vdekje është shënuar në aeroportin e Soçit në Rusi, ku një mbikqyrës humbi jetën gjatë një përgjigje emergjente pasi një aeroplan bëri ulje të rrezikshme duke arritur në skajin e pistës, në një shtrat lumenjsh dhe më pas shpërtheu në flakë.

Autoritetet bëjnë me dije se Boeing 737 i kompanisë Utair dhe i nisur nga Moska, që kishte në bord 164 pasagjerë dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit bëri një ulje që mund të kishte përfunduar me pasoja katastrofike.

164 pasagjerë dhe gjashtë anëtarë të ekuipazhit në bord mbijetuan, tha Ministria e Shëndetësisë, duke shtuar se 18 pasagjerë, duke përfshirë disa fëmijë, morën lëndime, asnjë nga të cilat nuk ishin të rënda.

Ky aksident bllokoi trafikun e aeroportit, duke vonuar më shumë se 20 fluturime. Organi mbikëqyrës i aviacionit civil të Rusisë ka nisur një hetim për rrëzimin, ndërsa agjencia kryesore e zbatimit të ligjit të vendit filloi një hetim të veçantë kriminal.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Pas takimit me përfaqësuesit e Venecias, Spaho: Politikanët në vetting

Politikë

Pas takimit me përfaqësuesit e Venecias, Spaho: Politikanët në vetting

Për rreth një orë në Kryesinë e Kuvendit, përfaqësuesit e Komisionit të Venecias kanë zhvilluar një takim me kryetarin e grupit të PD, Spaho, i cili shoqërohej nga Bylykbashi, Alibeaj...

Krizë dëmtimesh te Shpresat, “përforcimet” vijnë nga liga e treta sllovene

Sport

Krizë dëmtimesh te Shpresat, “përforcimet” vijnë nga liga e treta sllovene

Shpresat po përballen me probleme dëmtimesh edhe pse kanë vetëm ndeshje miqësore ndaj Maltës. Gjatë takimit të fundit, ishte talenti i Sasuolos, Aristidi Kolaj ai që pësoi dëmtim dhe me...

Këto janë shenjat e Horoskopit që do të kenë fat në dashuri dhe para’ nga data 19 deri 25 nëntor

Lifestyle

Këto janë shenjat e Horoskopit që do të kenë fat në dashuri dhe para’ nga data 19 deri 25 nëntor

Renditja e fatit të shenjave të Horoskopit për këtë javë, sipas astrologut Paolo Fox: Luani 1: Ju jeni duke fituar. Edhe kur ndodh që ju e gjeni veten në vështirësi dhe mund...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!