17 vite burg për një krim që se kishte bërë, 42-vjeçari ngjante me kriminelin

Diel, 02 September 2018 11:49

Një person i pafajshëm kaloi plot 17 vite në burg për një krim që nuk e kishte kryer, për shkak të ngjashmërisë së tmerrshme që kishte me autorin e krimit. Pasi policia arrestoi fajtorin e vërtetë, ai kërkon nga shteti  1 milion dollarë shpërblim.

Richard Jones nga qyteti i Kansas u lirua nga burgu vitin e kaluar pasi një gjyqtar e shpalli të pakuptimtë dënimin e  tij.

Ai do t’i kërkojë shtetit kompensim për vitet që kaloi në burg. Vajzat e Jones tashmë janë rritur, njëra është 24 vjeç ndërsa tjetra 19 vjeç, ndërsa ai pret certifikatën e pafajësisë që të vazhdojë jetën e tij normalisht.

42-vjeçari u burgos për grabitje në vitin 1999, pasi një dëshmitare tha se ai ishte autori i krimit, ku në fakt ai kishte thjesht kishte ngjashmëri me të.

Pas 17 vitesh Jones po mësohet me jetën e tij jashtë burgut dhe shprehet se është i lumtur me familjen e tij.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shpifi për taksat, Shkëlzen Berisha kërkon dënimin e Ballës

Aktualitet

Shpifi për taksat, Shkëlzen Berisha kërkon dënimin e Ballës

Sot është zhvilluar seanca e radhë në Gjykatën e Tiranës në lidhje me padinë e Shkëlzen Berishës ndaj kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla. Djali i Ish-kryeministrit Sali Berisha...

Zbulohet foto e viktimës që qëllua me 8 plumba në Shkodër

Aktualitet

Zbulohet foto e viktimës që qëllua me 8 plumba në Shkodër

Është zbuluar fytyra e personit që u ekzekutua me plumb në kokë paraditen e kësaj të mërkure në markatën e “rusit” në Shkodër. Fotoja e mëposhtme publikuar nga Top channel është...

Digjen 12 hektarë sipërfaqe pyjore në Bulqizë, nuk ka ndërhyrje të zjarrfikësve

Aktualitet

Digjen 12 hektarë sipërfaqe pyjore në Bulqizë, nuk ka ndërhyrje të zjarrfikësve

Një zjarr i madh i aktivizuar që prej ditës së djeshme ka djegur rreth 12 hektarë sipërfaqe pyjore në fshatin Zerqan të Bulqizës. Zjarri vijon të djegë sipërfaqe pyjore, ndërsa nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!