Shpërthim në një rafineri në Gjermani, 8 të plagosur

Diel, 02 September 2018 12:33

Tetë persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e një shpërthimi që ka shkaktuar një zjarr të fuqishëm në një rafineri në Gjermani.

Sipas raportimeve të DW, bëhet fjalë për impiantin Bayernoil të Vohburg, Bavari, një qytezë pranë Danubit, rreth 18 km në lindje të Ingolstadt.

Autoritetet kanë evakuuar më shumë se 1800 banorë të zonës si masë paraprake për shkak të tymit të dendur.

Zjarri ka shpërthyer rreth orës 5:15 të mëngjesit të djeshëm dhe më shumë se 200 forca zjarrfikëse kanë ndihmuar në izolimin e flakëve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Krimet e Rënda caktojnë prokurorët për Shullazin, por..

Aktualitet

Krimet e Rënda caktojnë prokurorët për Shullazin, por..

Prokuroria e Krimeve të Rënda bën të ditur se është caktuar grupi i prokurorëve që do të përfaqësojnë në gjykim çështjen “Shullazi”, por emrat nuk bëhen të ditur deri në...

Armëmbajtje pa leje dhe kokainë, 2 të arrestuar dhe 67 të shoqëruar

Aktualitet

Armëmbajtje pa leje dhe kokainë, 2 të arrestuar dhe 67 të shoqëruar

Dy persona janë arrestuar në Tiranë për armëmbajtje pa leje dhe posedim të lëndëve narkotike. Në rrugën “Asim Vokshi” u arrestua Arsen Caka 30 vjeç, të cilit gjatë kontrollit fizik...

Ambasadori i SHBA në Kosovë Delawie, i përgjigjet Elez Blakajt

Bota Shqiptare

Ambasadori i SHBA në Kosovë Delawie, i përgjigjet Elez Blakajt

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, nuk deshi të komentojë lidhur me çështjen e dorëheqjes së prokurorit Elez Blakaj apo protestat kundër Kryeprokurorit Aleksandër Lumezi. Sipas...