Foto/ Përmbytet Italia, reshje dhe stuhi në të gjithë vendin

Diel, 02 September 2018 15:49

Përmbytje të mëdha kanë përfshirë Italinë sot. Sipas mediave vendase bëhet me dije se është mbytur  provinca e Veronës dhe ajo Napolit.

Mësohet se Spitali i Rajonal i Napolit është ofruar për ndihëm për të gjithë bano9rët e zonës të cilët janë prekur nga përmbytja. Dhomat dhe korridoret do të jenë të hapur për disa ditë  për banorët e evakuuar.

Po asht bëhet me dije që deri më tani dëmet janë vetëm material dhe nuk ka të lënduar në njerëz. Situata pritet të rëndohet në orët në vazhdim, pasi reshjet e shiut janë shtuar.

Modifikuar më Diel, 02 September 2018 15:51

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kërkoi lirinë për të vazhduar shkollën, Krimet e Rënda lënë në burg Klevi Likën

Aktualitet

Kërkoi lirinë për të vazhduar shkollën, Krimet e Rënda lënë në burg Klevi Likën

Gjykata e Krimeve të Rënda ka rrëzuar kërkesën për lirimin e Klevi Likës, një nga katër të arrestuarit për 3.4 mln eurot e sekuestruar në automjetet ‘Toyota Yaris’ në portin...

Edhe një mesazh i fortë nga Gjermania: Ndryshimi i kufijve hap plagët në rajon

Bota Shqiptare

Edhe një mesazh i fortë nga Gjermania: Ndryshimi i kufijve hap plagët në rajon

Një mesazh i fortë rreth përpjekjeve të presidentit Thaçi për ndryshimin e kufijve ka ardhur nga ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Mass. Për Mass, jetësimi i idesë së Thaçit mund...

Ferrari zbulon makinën e saj më të fuqishme

Lifestyle

Ferrari zbulon makinën e saj më të fuqishme

Ferrari ka prezantuar atë që e quan makinën më të fuqishme që ka prodhuar ndonjëherë.   Mjeti që quhet Monza ka një dizajn ekstrem, që është i frymëzuar nga forma e makinave...