Tërmet i fortë, tmerrohen pushuesit

Tuesday, 04 September 2018 10:57

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.6 u ndje mëngjesin e sotëm në Portugali. Lëkundjet goditën zonat veriore dhe qëndrore.

Instituti portugez i Detit dhe Atmosferës konfirmoi se tërmeti 4.6 ballë e kishte epiqendrën në det në një thellësi prej 28 kilometra nën tokë, rreth 130 kilometra nga bregdeti i Peniche.

Një tërmet i dytë më i vogël me magnitudë 3.1 pasoi lëkundjet e para. Autoritetet portugeze thonë se nuk ka të lënduar dhe dëme materiale. Lëkundjet sizmike tmerruan pushuesit e shumtë. Në rrjetet sociale ata shkruanin se tërmeti tronditi hotelin ku ata qëndronin. 

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Makina shpërthen në flakë, ja ku ka ndodhur

Aktualitet

Makina shpërthen në flakë, ja ku ka ndodhur

Një automjet u përfshi nga flakët në Elbasan. Ngjarja ndodhi gjatë natës në lagjen "Partizani" dhe sipas policisë makina ishte e parkuar në momentin kur u dogj. "Gjatë natës në lagjen...

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur për makaronat

Shëndeti

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur për makaronat

Janë të paktën 10 legjenda ato që nuk i paskemi ditur deri tani për makaronat – pjatën më të preferuar të italianëve. Aidepi, Lidhja e Industrive të Ëmbëlsirave dhe të Pastës...

Çfarë i bën gjoksit Oriola Marashi, 'bombat' e saj rriten dita-ditës

Show-biz

Çfarë i bën gjoksit Oriola Marashi, 'bombat' e saj rriten dita-ditës

Oriola Maashi ka qëlluar sërish në shenjë me postimin e saj.  Ajo ja ka dalë të tërheqë vëmendjen. Një set i ri fotografik e ka sjellë atë sërish bune dhe mjaft të freskët...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!