VIDEO/ Anija gjigante përplaset me urën

Tuesday, 04 September 2018 18:16

Pasi Japonia është goditur nga tajfuni më i madh në 25 vjet Një anije cisternë gatoi shkatërroi një urë që lidh aeroportin Osaka Kansai me kontinentin japonez.

Në një video dramatike, anija mund të shihet e thyer kundër urës. Anija, e cila peshon më shumë se 2500 ton, shkaktoi dëmtime të mëdha në urë, por asnjë nga ekuipazhi i saj nuk u plagos.

Ndërkohë, reshjet masive të shiut shkaktuan përmbytje edhe të aeroportit. Të gjitha fluturimet janë pezulluar.

Tajfuni "Jebi" goditi të dielën Japoninë dhe është stuhia më e fortë që ka goditur vendin në 25 vjet. Të paktën një person është vrarë dhe disa të tjerë u plagosën, ndërsa "Jebi" solli erëra të dhunshme në perëndim të vendit. Agjencitë meteorologjike kanë paralajmëruar për rrezikun e rrëshqitjes së dheut, përmbytjeve dhe tornadave.

Modifikuar më Tuesday, 04 September 2018 19:51

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Kuriozitete

Lamtumirë kilogram! Shkencëtarët votojnë ndryshimin

Rreth 130 vite pasi kilogrami u përcaktua nga një masë metali që është mbajtur në një kasafortë në Paris, shkencëtarët kanë votuar për ndryshim dhe një sistem të ri që...

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Aktualitet

Aksident i rëndë në aksin Librazhd – Elbasan

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin rrugor Librazhd – Elbasan. Aksidenti ka ndodhur pranë lokalit të njohur me emrin “Zeneli”. Ka qenë një autobus që është përplasur me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!