Shembet ura në Kalkuta, 5 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Tuesday, 04 September 2018 19:29

Ky është bilanci i deritanishëm nga shembja e një ure në Kalkuta në Indi.

Ura e Majherhat ishte riparuar muajin e kaluar brenda tre ditëve, ndërsa është shembur sot rreth orës 16:45 në pikun e lëvizjes, raporton Mirror.

Në pamje duket pjesa e shkëputur e cila arrin afërsisht një gjatësi prej 100 metrash, me dhjetëra të bllokuar e të plagosur, të cilët mund të ndikojnë në rritjen e numrit të viktimave.

Sakaq, në vendngjarje kanë mbërritur ekipet e mjekëve, si dhe zjarrfikësit për të ndihmuar të plagosurit e për të shpëtuar të bllokuarit.

Ura qëndronte mbi disa shina hekurudhore në Alipur, një nga zonat më të vjetra të qytetit, e rrethuar nga ndërtesa gjysmë të ndërtuara, skela dhe shtylla.

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shpifi për taksat, Shkëlzen Berisha kërkon dënimin e Ballës

Aktualitet

Shpifi për taksat, Shkëlzen Berisha kërkon dënimin e Ballës

Sot është zhvilluar seanca e radhë në Gjykatën e Tiranës në lidhje me padinë e Shkëlzen Berishës ndaj kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla. Djali i Ish-kryeministrit Sali Berisha...

Zbulohet foto e viktimës që qëllua me 8 plumba në Shkodër

Aktualitet

Zbulohet foto e viktimës që qëllua me 8 plumba në Shkodër

Është zbuluar fytyra e personit që u ekzekutua me plumb në kokë paraditen e kësaj të mërkure në markatën e “rusit” në Shkodër. Fotoja e mëposhtme publikuar nga Top channel është...

Digjen 12 hektarë sipërfaqe pyjore në Bulqizë, nuk ka ndërhyrje të zjarrfikësve

Aktualitet

Digjen 12 hektarë sipërfaqe pyjore në Bulqizë, nuk ka ndërhyrje të zjarrfikësve

Një zjarr i madh i aktivizuar që prej ditës së djeshme ka djegur rreth 12 hektarë sipërfaqe pyjore në fshatin Zerqan të Bulqizës. Zjarri vijon të djegë sipërfaqe pyjore, ndërsa nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!