Shikoni reagimin publik të Monica Lewinsky kur e pyesin për lidhjen me Bill Clinton

E mërkurë, 05 September 2018 12:20

Monica Lewinsky ka lënë përgjysmë intervistën e saj në Izrael dhe u largua nga skena pasi u pyet për marrëdhënien e saj me Bill Clinton.

Lewinsky në një postim në Twitter shpegoi se u largua për shkak se e pyetën për një temë "jashtë kufijve".

Ajo më parë tha se çështja e saj me Clinton ishte një "shpërdorim i madh i pushtetit" nga ana e tij.

Ish-sekretarja e Clinton, ishte vetëm 22-vjeçe kur u përfshi në një lidhje romantike me ish-presidentin, i cili ishte 27 vite më i madhe.

Lewinsky po jepte një intervistë në Jeruzalem për anët negative dhe pozitive të internetit dhe të mediave sociale.

Por me qetësi u largua kur spikerja e Channel 2 News, Yonit Levi e pyeti për lidhjen dashurore me Clinton.

Yonit Levi e pyeti nëse priste një kërkim falje personalisht nga ish-presidenti lidhur me marrëdhënien e tyre kur ishte praktikane në Shtëpinë e bardhë në vitin 1990.

"Më vjen keq, nuk jam në gjendje ta bëj këtë,"- tha Lewinsky para se të lëshonte mikrofon e saj dhe të dilte nga studio e lajmeve.

Channel 2 News tha se pyetja e kërkuar ishte e ligjshme, e denjë dhe e respektueshme, dhe në asnjë mënyrë nuk shkonte përtej kërkesave të Lewinsky.

Modifikuar më E mërkurë, 05 September 2018 12:24

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...