Italia 500 euro dënim për turistët që hanë nëpër rrugë

Saturday, 08 September 2018 12:51

Autoritetet italiane do t’i dënojnë me nga 500 euro në rast se ata hanë ushqim rrugëve të qytetit.

Turistëve do të ju ndalohet të hanë nëpër trotuaret, rrugëve dhe pran objekteve publike prej orës 12 deri në ora 15 dhe prej orës 18 deri në orën 22.

Kjo ndalesë hyn në ligj këtë javë dhe do të zbatohet në disa rrugë të qytetit, afër vendeve më atraktive për vizitë. Ndalesa do të përfundoj me 6 janar të vitit 2019, ku dhe zyrtarisht mbyllet sezoni turistik në Itali.

Turistët në Firence shpesh hanë rrugëve, me qëllim që të mos paguajnë objekte për këtë shërbim dhe për këtë arsye, autoritetet kompetente të marrin një vendim të tillë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Globi

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski qysh në shtator, kur mbajti një konferencë për shtyp në Kuvend dhe akuzonte pushtetin duke thënë se është viktimë e persekutimit politik, kishte tërhequr të gjitha paratë...

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Aktualitet

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës. Temperaturat kanë nisur të ulen ndjeshëm dhe kjo ndjehet kryesisht në orët e para të mëngjesit dhe ato të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!