Italia 500 euro dënim për turistët që hanë nëpër rrugë

Saturday, 08 September 2018 12:51

Autoritetet italiane do t’i dënojnë me nga 500 euro në rast se ata hanë ushqim rrugëve të qytetit.

Turistëve do të ju ndalohet të hanë nëpër trotuaret, rrugëve dhe pran objekteve publike prej orës 12 deri në ora 15 dhe prej orës 18 deri në orën 22.

Kjo ndalesë hyn në ligj këtë javë dhe do të zbatohet në disa rrugë të qytetit, afër vendeve më atraktive për vizitë. Ndalesa do të përfundoj me 6 janar të vitit 2019, ku dhe zyrtarisht mbyllet sezoni turistik në Itali.

Turistët në Firence shpesh hanë rrugëve, me qëllim që të mos paguajnë objekte për këtë shërbim dhe për këtë arsye, autoritetet kompetente të marrin një vendim të tillë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zyrtarja e lartë e DASH për çështjet evropiane, Elisabeth Millard viziton Tiranën

Aktualitet

Zyrtarja e lartë e DASH për çështjet evropiane, Elisabeth Millard viziton Tiranën

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka njoftuar se Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit Elisabeth Millard do të zhvillojë një vizitë treditore në Shqipëri. Ambasada amerikane në Tiranë i ka...

Akuza të forta ndaj policisë nga banorët e Jalës: Na grabitën lekët dhe sendet me vlerë

Aktualitet

Akuza të forta ndaj policisë nga banorët e Jalës: Na grabitën lekët dhe sendet me vlerë

Një ditë pas përplasjes me policinë për prishjen e 9 godinave në Jalë, 8 të shoqëruarit janë lënë të lirë. Edi Bala një nga banorët e Jalës në një lidhje telefonike...

Nuk do e besoni sa kushtojnë këto vathë të Lori Hoxhës!

Show-biz

Nuk do e besoni sa kushtojnë këto vathë të Lori Hoxhës!

Trashëgimtaria e Top Channel Lori Hoxha shquhet për aksesorët e saj të shtrenjtë. Këtë herë e shohim me një palë vath mjaft të bukur në formë pistoletë të Saint Laurent. Shifra...