Koreja e Veriut zhvillon paradë ushtarake pa raketën bërthamore

Diel, 09 September 2018 10:46

Koreja e Veriut duket se ka hequr dorë nga raketat balistike.  Në paradën e fundit ushtarake për të përkujtuar 70 vjetorin e krijimit, nuk u shfaq ndonjë rakete balistike ndërkontinentale (ICBMs).

Është gjithashtu e paqartë nëse udhëheqësi Kim Jong-un bëri një fjalim në këtë ngjarje. Një shfaqje e madhe e ICBMs - të cilat potencialisht mund të arrijnë në kontinentin e SHBA, duke mbajtur një kokë bërthamore - do të ishin parë si provokative.

Asnjë filmim i paradës nuk është publikuar, por agjencia e lajmeve AFP, e cila kishte një reporter në vendngjarje tha se nuk kishte parë ICBM-të.

Modifikuar më Diel, 09 September 2018 10:48

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Daçiç: I kam thënë kancelarit austriak se vetëm një budalla del në anën e humbësit

Globi

Daçiç: I kam thënë kancelarit austriak se vetëm një budalla del në anën e humbësit

Ministri i jashtë serb Ivica Daçiç, ka vazhduar të mburret pas dështimit të Kosovës për t’u bërë anëtare e Interpolit. Ai ka thënë se një rezultat i tillë tregon se pa...

Makina shpërthen në flakë, ja ku ka ndodhur

Aktualitet

Makina shpërthen në flakë, ja ku ka ndodhur

Një automjet u përfshi nga flakët në Elbasan. Ngjarja ndodhi gjatë natës në lagjen "Partizani" dhe sipas policisë makina ishte e parkuar në momentin kur u dogj. "Gjatë natës në lagjen...

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur për makaronat

Shëndeti

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur për makaronat

Janë të paktën 10 legjenda ato që nuk i paskemi ditur deri tani për makaronat – pjatën më të preferuar të italianëve. Aidepi, Lidhja e Industrive të Ëmbëlsirave dhe të Pastës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!