Protestat në Rusi për reformën e pensioneve, rreth 300 të arrestuar

Diel, 09 September 2018 20:42

Mijëra persona dolën në rrugë për të sfiduar ligjin jopopullor që rrit moshën e largimit nga puna.

Qindra protestues u arrestuan nga policia në Rusi për pjesëmarrje në demonstratat kundër rritjes së moshës së pensionit, të organizuar nga opozita e Alexiei Navalny.

Lajmi është raportuar nga organizata për mbrojtjen e të drejtave të njeriut Ovd-Info.

Sipas aktivistëve, 58 u arrestuan në Ekaterinburg, 43 në Omsk, 28 në Krasnodar, 24 në Shën Petersburg, 20 në Tver, 17 në Ufa, 14 në Khabarovsk, 13 në Tomsk, 10 në Novosibirsk, 9 në Moskë dhe 9 në Chelyabinsk.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Show-biz

FOTO/ Enca vjen e zjarrtë dhe seksi, shikoni modelin e ri të flokëve

Këngëtarja Enca Haxhia shfaqet gjithnjë mjaft ekstravagante në postimet e saj në rrjete sociale. Këtë herë e shohim me një paruke të kuqe e veshur në mënyrë tejet provokuese. E veshur...

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Politikë

Platforma antimafia e PD/ Asnjë përfaqësues i Rilindjes në emision, frikë nga përballja

Përfaqësuesit e PS-së mungojnë në emisionin ‘Opinion’, Mima: Do kisha preferuar t’i kisha përballë Tema e mbrëmjes së sotme në emisionin ‘Opinion’ është propozimi i bërë nga Partia Demokratike sa i...

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Aktualitet

Zbulohet përplasja mes Shqipërisë dhe Belgjikës për Safet Bajrin

Safet Bajri përplas qeverinë shqiptare me atë të Belgjikës. Sipas asaj që zbulojnë mediat belge, autoritetet shqiptare kanë shprehur pakënaqësi që Belgjikës i janë dashur 5 muaj për të dorëzuar...