Shpërthim në zyrat e korporatës së naftës në Libi, raportohen viktima

Hënë, 10 September 2018 11:09

Shpërthimet u dëgjuan në selinë e Korporatës Kombëtare të Naftës (NOC) në Tripoli të kryeqytetit libian të hënën (10 shtator). 

Punonjësit e kompanisë thanë për Reuters se ka pasur disa viktima.

Sipas burimeve, tymi mund të shihet afër zyrave të NOC. Zyrtarët e sigurisë thanë se po përpiqeshin të arrinin marrëveshje me militantët që besohej se kishin sulmuar ndërtesën.

Një punonjës i NOC tha për televizionin libian se tre persona të maskuar kishin sulmuar ndërtesën.

Forcat e sigurisë u pozicionuan rreth zyrave në Tripoli, ndërsa rrugët përreth janë mbyllur.

Dëshmitarët thanë se panë ambulanca të largoheshin nga vendi.

Ndërsa anëtari i stafit të një hoteli pranë zyrave të NOC tha se kishte dëgjuar rreth pesë shpërthime.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!