Video/ Ndjekje dramatike e makinës në pistë, panik në aeroportin e Lionit

Hënë, 10 September 2018 18:15

Fluturimet në aeroportin Saint Exupery në Lion janë ndalur të hënën, pasi policia arrestoi një person që kishte kapërcyer me makinën e tij perimetrin e sigurisë.

Para se të kalonte rrethimin në aeroport, policët ndoqën e qëlluan mbi makinë, e cila mësohet se ka ecur për disa kilometra në korsinë e kundërt në një autostradë aty afër.

Ndjekja dramatike e makinës në pistë është filmuar nga dëshmitarët okularë, deri në momentin kur ajo u bllokua dhe shoferi tentoi të largohej me vrap. Pas incidentit, aeroporti u mbyll menjëherë dhe ndali fluturimet.

Rreth 20 makina të policisë dhe xhandarmarisë, por edhe policë me motoçikleta dhe një helikopter, u angazhuan në ndjekjen e makinës. Policia në vendngjarje thotë se situata ishte e komplikuar, ndërsa në aeroport pati edhe skena kaosi.

Një hetim ka nisur tashmë dhe zyrtarët konfirmojnë se nuk ka të lënduar nga incidenti.

Modifikuar më Hënë, 10 September 2018 18:50

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Varkat me kufoma vazhdojnë të shfaqen në brigjet japoneze

Kuriozitete

Varkat me kufoma vazhdojnë të shfaqen në brigjet japoneze

Rreth 100 varka druri, me pamje të rrënuar, janë shfaqur në brigjet e Japonisë gjatë këtij viti. Ndonjëherë janë bosh, ndonjëherë kanë kufoma ose skelete, ndaj dhe janë quajtur “varka...

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Bota Shqiptare

Aksident tragjik në Kosovë, 3 të vdekur, plagoset dhe ambasadorja turke në Prishtinë

Një aksident tragjik ka ndodhur në orët e pasdites së sotme në Mramor të Prishtinës, ku janë konfirmuar 3 persona të vdekur dhe 3 të tjerë të plagosur. Mediat në Kosovë...

Shefat e rinj në spitale, zgjedhjet abuzive

Aktualitet

Shefat e rinj në spitale, zgjedhjet abuzive

Duke filluar nga muaji nëntor qendrat spitalore universitare do të kenë shefa të rinj shërbimi, të cilët do të zgjidhen në bazë të kritereve të reja, të ndryshuara me VKM...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!