Vendi në zi, 45 të vdekur në aksidentin me autobus

Tuesday, 11 September 2018 13:11

Të paktën 45 persona kanë humbur jetën pasi autobusi me të cilin po udhëtonin doli nga rruga duke rënë disa metra poshtë.

Aksidenti i rëndë ka ndodhur në shtetin e Indisë jugore të Telanganas.

Sipas raportimeve mediatike, pasagjerët po ktheheshin nga tempulli hindu kur autobusi doli nga rruga, në përpjekje për të mos përplasur një tjetër autobus.

Autoritetet druhen se numri i viktimave që tashmë ka zhytur vendin në zi mund të rritet me kalimin e orëve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Aktualitet

Moti ndryshon nga java e ardhshme, temperaturat në rënie…

Moti freskohet duke filluar nga java e ardhshme. Sipas Meteoalb, gjatë fundjavës, moti mbetet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në pjesën më të madhe të vendit; më të dukshme vranësirat...

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Aktualitet

Lejuan kalimin e paligjshëm të 7 shtetasve turq, ndalohen dy punonjës policie

Dy punonjës policie dhe një shtetas turk janë ndaluar nga policia për korrupsion aktiv. Të ndaluar kanë mbetur Gazmir Dega punonjës policie në Komisariatin nr 1 në Tiranë dhe një kontrollore...

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Aktualitet

Po ndodh, RENEA dhe FNSH aksion në Tiranë dhe rrethe

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda kanë goditur një grup gjobëvënësish. Aksioni po zhvillohet mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa rrethe, ndërsa...