Shkon në 99 numri i viktimave nga zjarri në Athinë

E mërkurë, 12 September 2018 08:41

Më shumë se një muaj nga zjarri tragjik në periferi të Athinës, bilanci i viktimave është rritur.

Mediat në Greqi raportojnë se një 26-vjeçare ka ndërruar jetën në spitalin Evangelismos, ku ajo po trajtohej, duke e çauar numrin e viktimave në 99.

Ndërkohë, banorët e zonës së Matit të shkatërruar nga zjarri thanë se shumë prej punëve të premtuara për të rindërtuar zonat e dëmtuara nuk kanë filluar ende, ndërsa ato që kanë nisur po ecën me ritme shumë të ngadalta.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!