E tmerrshme/ 3-vjeçari vdes nga abuzimi seksual, motra e tij më e vogël në gjendje kritike

E mërkurë, 12 September 2018 14:27

Ka shumë mizori në këtë botë që, përpiquni sa të mundeni, janë pothuajse të pamundura për t'u kuptuar.

Të thuash që kjo histori përshtatet në atë kategori është një nënvlerësim relativ; kjo është një nga gjërat më të këqija që kam dëgjuar ndonjëherë.

Një djalë 3-vjeçar vdiq në mëngjesin e 8 shtatorit në Santa Fe, Argjentinë, pasi u dhunua dhunshëm, sipas gazetës Todo Noticias.

Motra e tij e vogël, vetëm 10 muajshe, ende po lufton për jetën e saj në spitalin e fëmijërisë në Santa Fe.

Raportet thonë se vëllau dhe motrat u dërguan në spitalin Niños Orlando Alassia në Sante Fe, Argjentinë këtë fundjavë.

Menaxherja e spitalit, Osvaldo Carrillo, tha se gjendja e djalit ishte kritike kur ai hyri. Ai kishte disa fraktura në kafkën, gjoksin dhe brinjët e tij. Stafi i spitalit ishte në gjendje ta ringjallte atë dhe ta çonte në një njësi të kujdesit intensiv, por fatkeqësisht u përkeqësua dhe vdiq në gjumë.

Sipas burimeve , Carrillo i informoi mjekët që të mos fajësonin veten për vdekjen e djalit, duke pasur parasysh gjendjen në të cilën ai kishte qenë kur e morën atë.

Ekipi mjekësor pa plagë për të sugjeruar se djali i vogël ishte abuzuar seksualisht. Si ai dhe motra e tij më e vogël treguan shenja të qarta të neglizhencës dhe abuzimit fizik.

Pas marrjes në pyetje, nëna e dy fëmijëve e akuzoi partnerin e saj – njerkun e fëmijëve – për sulmin. Ai më vonë është arrestuar.

Ndërkohë, vajza 10-muajshe është duke u monitoruar ndërsa ajo e po shërohet në spital

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...