Petulla me havjar dhe vodka, Putin dhe Xi tregojnë aftësitë e tyre në gatim (VIDEO)

E mërkurë, 12 September 2018 20:13

Presidenti kinez Xi Jipling, ka vizituar qytetin Vladivostok të Rusisë, ku është mirëpritur nga presidenti rus Vladimir Putin.

Dy homologët vendosën të merrnin një pushim nga bisedimet në forumin ekonomik ndërkombëtar që zhvillohet atje dhe në vend të kësaj të gatuanin, shkruan RT.

Presidenti rus e ftoi mysafirin e tij të provonte një pjatë tradicionale: petulla me havjar. Ata shkuan në kuzhinë dhe nisën punën duke bërë secili nga një petull.

Xi provoi dukshëm se ishte më i dhënë pas gatimit, duke bërë një copë më rrumbullake petulle dhe duke vënë një copë havjar mbi të. Putin mori gjithashtu havjar dhe ndërsa hanin, dy presidentët i shoqëruan gatimet e tyre me vodka.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Ta lëmë Ronaldon pa gjumë!”, policia rrethon hotelin e Juves në Valencia

Sport

“Ta lëmë Ronaldon pa gjumë!”, policia rrethon hotelin e Juves në Valencia

Policia e qytetit të Valencias është detyruar mbrëmë të rrethojë deri në orët e para të mëngjesit hotelin ku ka qëndruar Juventusi në këtë qytet, para sfidës së Ligës së...

SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me Republika Srbska

Bota Shqiptare

SHBA: Kosova nuk mund të krahasohet me Republika Srbska

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Bosnje dhe Hercegovinë, Maureen Cormack, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë ka thënë se politika e SHBA-ve është konsistente kur është në...

Tokat pa zot, fermerët në Gjirokastër nuk kanë certifikatë pronësie

Aktualitet

Tokat pa zot, fermerët në Gjirokastër nuk kanë certifikatë pronësie

Mijëra fermerë në të gjithë qarkun e Gjirokastrës nuk kanë një certifikatë pronësie për tokën që kanë në përdorim. Që prej vitit 2008 në të gjithë territorin me 7 bashki...