Zyrtari i lartë amerikan mohon komplotin për të rrëzuar Trump

Saturday, 22 September 2018 08:39

Zëvendësprokurori i Përgjithshëm i SHBA Rod Rosenstein ka mohuar një raport që ai diskutoi duke thirrur një klauzolë kushtetuese për të rrëzuar presidentin Donald Trump.

Zyrtari i dytë më i lartë i Amerikës tha se akuza ishte "e pasaktë dhe faktikisht e gabuar".

New York Times, duke përmendur burime anonime, gjithashtu tha se Rosenstein kishte sugjeruar që fshehurazi të regjistronte Trump për të ekspozuar kaosin në Shtëpinë e Bardhë.

Por një burim i tha BBC se komenti ishte sarkastik.

Rosenstein është raportuar të ketë bërë vërejtjet pasi Trump shkarkoi drejtorin e FBI vitin e kaluar.

James Comey kishte mbikëqyrur hetimin e agjencisë së tij për zbatimin e ligjit lidhur me lidhjet e dyshuara midis fushatës së Trump dhe Rusisë.

Trump iu referua "gjërave të Rusisë" kur u pyet përse u hoq.

Trump tha në një tubim në Misuri në mbrëmjen e së premtes se kishte një "shqetësim të vazhdueshëm" për atë që ishte duke u ekspozuar në Departamentin e Drejtësisë të SHBA.

Ai tha se do të shpëtojë prej saj ashtu si administrata e tij "kishte shpëtuar nga njerëz të këqij në FBI".

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Aktualitet

Studenti ia plas Ramës në fytyrë: E zbuluan teatrin që jemi të FRESH-it

Spektakli i shpifur i organizuar nga kryeministri dhe Alban Dudushi është diskredituar edhe live kur një nga studentët e pjesmarrës që ishin shitur nga organizatorët si protestues dhe që Rama...

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Aktualitet

U paraqit si studente, juristja e Ministrisë së Arsimit largohet nga emisioni

Një nga të ftuarat në studion e emisionit Dritare në News 24 ishte e prezantuar si studente, por në të vërtetë punon si juriste pranë Ministrisë së Arsimit, Sportit dhe...

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Aktualitet

Pedagogia: Nuk e di çfarë do më shumë Nikolla për të dhënë dorëheqjen

Shefja e departamentit të Letërsisë në Fakultetin Filologjik Lili Sula e ftuar në studion e "Ora News", tha se nuk e di se çfarë pret më shumë ministrja e Arsimit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!