FOTO/ Nuk lejohet të hyjë në muzeun e Luvrit nga veshja ekstravagante

E Enjte, 08 November 2018 20:43

Një blogere australiane thotë se nuk u lejua që të hynte në Muzeun e Luvrit në Paris pasi kishte një veshje shumë ekstravagante, sipas rojes.

Newsha Syeh e ndau eksperiencën e saj me 230 000 ndjekësit që ka në Instagram, së bashku me disa foto të veshjes.

 “Isha në Luvër dhe një roje më ndaloi të hyja për shkak të veshjes. Muzeu i Luvrit nuk ka një kod veshjeje në faqen e tij të internetit”, shkroi Newsha në Insta Story.

Luvri është muzeu më i madh i artit në botë dhe një monument historik në Paris. Ai mban brenda kryevepra të famshme, përfshirë Mona Lizën.

blog2

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!