“Je idhulli im”, letra prekëse e 9-vjeçarit për Matteo Salvinin

Premte, 09 November 2018 16:45

Matteo Salvini është ndjerë tejet i emocionuar nga letra e një 9-vjeçari në Itali. Fëmija i quajtur Tancredi ka prekur zemrën e zëvendës kryeministrit, me një letër ku e përshkruan si ‘idhullin e tij”, duke rrëfyer edhe emocionin e madh që ndjen.

“Një ditë kam takuar njeriu që kam dashur gjithmonë të takoj. Idhullin tim. Përpara meje ishte Salvini. Ishte një njeri i matur, simpatik dhe i sjellshëm”, shkruan djali në letër. Ka qënë vetë Salvini ai që ka ndarë me ndjekësit e tij përshtypjet që i dha letra.

“Çfarë mund të më kapë më shumë forcë dhe energji se kjo? Faleminderit Tancredi, për emocionin që më ke dhuruar.

 

Ho ricevuto questo tema di un bimbo di 9 anni di Padova: "Un giorno ho incontrato la persona che ho sempre voluto incontrare. Il mio idolo".
Che cosa può darmi più forza ed energia di questo?
Grazie Tancredi, l'emozione me l'hai regalata tu.

1,845 people are talking about this
Modifikuar më Premte, 09 November 2018 16:47

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Politikë

Bardhi: Banda ‘Shullazi’ vendosi Jurgis Çyrben deputet të PS

Ish-ministri i Drejtësisë, Gazmend Bardhi, të enjten, deklaroi se pas një hetimi të nisur kryesisht në shkurt të 2016, prokuroria për Krime të Rënda vuri nën përgjim dhe vëzhgim Emiljano...

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Sport

Liga e Kombeve/ Spanja mban Kroacinë në lojë, fitore në limite për djemtë e Daliç

Kroacia ka arritur të marrë tri pikë shumë të rëndësishme përballë Spanjës, duke mbajtur gjallë shpresat për një kualifikim në fazën e “PlayOff” në Ligën e Kombeve. Djemtë e Daliç kanë...

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Politikë

Banorët e Astirit: Më parë japim jetën, pastaj shtëpitë

Banorët e zonës së Astirit te Unaza e Re, në kryeqytet vijojnë protestat e tyre, kundër mos kompensimit për prishjen e banesave të tyre. Në ditën e 12 të protestës...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!