Hillary Clinton do kandidojë sërish në 2020?

Hënë, 12 November 2018 20:58

Dy herë kandidate demokrate për presidente, Hillary Clinton do të tentojë sërish në garën për president të SHBA-ve në zgjedhjet 2020-ës.

Lajmin e ka bërë me dije këshilltari i saj Mark Penn në një op-ed të publikuar në “The Wall Street Journal”, duke parashikuar se ish Zonja e Parë do të garojë sërish në 2020-ën.

Clinton herë pas here ka refuzuar të flasë kur është pyetur nëse do të kandidojë sërish. Por një një intervistë të fundit ajo u shpreh se “Do të dëshiroja të bëhesha Presidente”.

Një tjetër këshilltar i Clinton, Philippe Reines bëri të njëtin parashikim një muaj më parë ku u shpreh se ish Sekretarja e Shtetit është kandidatja më e përshtatshme për të mposhtur Donald Trump.

 “Bëhuni gati për Hillary Clinton 4.0. Më shumë se 30 vite në bërjen e këtij versioni të ri të zonjës Clinton, për zgjedhjet e vitit 2020”, shrkuan Penn.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vrasja e studentes greke, ADN e shqiptarit tek shufra e hekurit

Aktualitet

Vrasja e studentes greke, ADN e shqiptarit tek shufra e hekurit

Detaje të reja janë zbuluar në thrillerin e Rhodes me viktimë një studente 21 vjeçare greke. Në shufrën e hekurit me të cilën u godit viktima është gjendur ADN e 19-vjeçarit...

Kretë, kapen 6 tonë hashash çokollatë

Globi

Kretë, kapen 6 tonë hashash çokollatë

Organet greke në Kretë kanë zbuluar të paktën 6 tonë hashash çokollatë në 8 konteinerë që transportonte anija “Noka”, që vinte nga Siria.  Anija e dyshimtë ishte nën vëzhgim prej një...

Si do të jetë moti sot

Aktualitet

Si do të jetë moti sot

Orët e paradites janë dominuar nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të dendura duke gjeneruar reshje të dobëta shiu e dëbore. Më të mundshme parashikohen të jenë në rajonin Jugor –...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!