Fotogaleria/ Nderimi i një Presidenti të madh

E Enjte, 06 December 2018 09:18

Është përcjellë dje për në banesën e fundit ish-presidenti amerikan Gorge H.Ë. Bush. Nderimi për ta ka mbledhur në Katedralen Kombëtare të Uashingtonit udhëheqësit më të mëdhenj të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.  

Të pranishëm në ceremoni ishin presidenti Donald Trump së bashku me zonjën e parë Melania Trump, ngjitur me ish çiftin presidencial Barack dhe Michelle Obama, Bill Clinton i shoqëruar nga Hillary Clinton, ish-Presidenti Jimmy Carter me bashkëshorten Rosalynn Carter, Princi i Uellsit, kancelaria gjermane Angela Merkel, mbreti i Jordanit Abdullah II dhe shumë të tjerë.

Ish presidenti George H.Ë. Bush u nda nga jeta në moshën 94-vjeçare më 30 nëntor. Ndërsa Trump e shpalli ditën e djeshme ditë zie në për të nderuar kujtimin e Bush.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

Bota Shqiptare

Mbërrijnë në Prishtinë automjetet ushtarake amerikane për ushtrinë e Kosovës

24 automjete ushtarake “Humvee” kanë ardhur nga Shtetet e Bashkuara, në Kosovë. Këto mjete pritet të jenë në dispozicion të Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të themelohen me...

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Aktualitet

Çifti shkodran përplaset për pronat, gruaja: Ja more tokat fëmijëve të tu për vëllain!

Pronat duket se vijojnë të jenë burim konflikti në shumë familje shqiptare. Këtë të diel, në rubrikën “Shihemi në gjyq” ishin bashkëshortët nga Shkodra, Suzana dhe Gasper Rrotaj. Shkaku ishte një...

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Aktualitet

Pedagogia e Fakultetit Histori-Filologji Lili Sula: Unë sot jam student!

Me studentet protestues eshte bashkuar dhe pedagogia e Fakultetit Histori Filologji Lili Sula. Ne rrjetin social Fb znj.Sula shkruan:  - "Media mund të cungojë dhe tjetërsojë mendimin e një pedagogeje...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!