Video\ Erdogan kërcënon kryeministrin e Kosovës ‘’ Do të japësh llogari edhe t’i për këtë’’

Diel, 01 Prill 2018 09:55

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan nëpërmjet një video, kërcënon kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinaj, pasi ky i fundit kritikoi dëbimin e shtetasve turq nga Kosova dhe ka shkarkuar nga detyra dy drejtuesit e institucioneve kryesore të sigurisë në vend, drejtorin e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencën, Driton Gashi dhe ministrin e punëve të brendshme Flamur Sefaj.

Kryeministri Haradinaj e mori këtë vendim pasi sipas tij, ai nuk kishte qenë i informuar në asnjë moment mbi atë që ndodhi.

Pjesë nga fjalimi i Presidentit Erdogan

Agjencia Turke e Inteligjencës, me një operacion në Kosovë i kapi dhe i solli 6 nga këta përfaqësues të lartë të FETO-s në Ballkan. Por, kam një pikëllim. Kryeministri I Kosovës i largoi nga detyra personin në kryet të inteligjencës dhe ministrin e Brendshëm. Unë tani pyes kryeministrin e Kosovës: Me udhëzim të kujt more një hap të tillë?Prej kur fillove t’i mbrosh ata që u përpoqën t’I bëjnë grusht shteti Republikës së Turqisë? Si mund t’I ushqesh këta njerës që kanë bërë një tentativë për grusht shteti ndaj Turqisë e cila mirëpret Kosovën si një vëlla. Do të japësh llogari edhe t’I për këtë. Vëllezërit e mi kosovarë nuk I japing kredibilitet një kryeministri si ti. Vëllezërit e mi kosovarë, kosovarët që I njoh dhe I di, do të kërkojnë llogari prej teje për këtë. Unë e di edhe këtë.

Modifikuar më Diel, 01 Prill 2018 10:08

Video

https://www.facebook.com/TVBESA/videos/2088437071197034/

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Spahia: Dhe sa duhet të vazhdojmë të durojmë tiraninë në pushtet?

Politikë

Spahia: Dhe sa duhet të vazhdojmë të durojmë tiraninë në pushtet?

Deputeti i PD-së, Bardh Spahia ka reaguar lidhur me deklaratën e turpshme të Edi Ramës, që tha se kriminelët le të vrasin njëri-tjetrin. Reagimi i deputetit: Kryekrimineli qe drejton qeverine u shpreh...

Shehu: Shëndetësia po rrënohet, asnjë shpresë për 2019

Politikë

Shehu: Shëndetësia po rrënohet, asnjë shpresë për 2019

Deputeti i PD-së, Tritan Shehu përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, ka denoncuar edhe një herë se sistemi i shëndetësisë në Shqipëri është drejt kolapsit. Shehu shkruan se...

Adelina Tahiri shumë shpejt nënë për herë të dytë

Lifestyle

Adelina Tahiri shumë shpejt nënë për herë të dytë

Edhe përse është bërë nënë për herë të parë e një djali, Adelina Tahiri nuk ka hequr dorë nga muzika. Madje, do të rikthehet në tregun muzikor shqiptar më shpejt...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!