E bukur dhe moderne, kush është gruaja e fshehtë e diktatorit Kim Jong -un

Diel, 01 Prill 2018 15:19

Ndërsa mediat ndërkombëtare ironizuan veshjen e diktatorit korean Kim Jong-un gjatë vizitës në Kinë, duket se nuk mund të thuhet e njëjta gjë për bashkëshorten e tij, që e shoqëronte në këtë vizitë.

Një grua diskrete, që nuk është parë shpesh në krah të presidentit korean, Ri, sikurse njihet tashmë publikisht, shfaqet e veshur me shije perëndimore dhe mbi të gjitha është një grua e bukur.

Por sikurse shumë detaje mbeten sekrete në jetën e diktatorit Kim, edhe jeta e tij bashkëshortore mbart mistere.

Ri Sol-ju ose Lee Seol-ju, u shfaq për herë të parë publikisht në krah të presidentit në vitin 2012, duke ngritur pikëpyetje e madje edhe spekulime nga mediat, se cila mund të ishte ajo.

Shërbimet inteligjente të Koresë së Jugut tentuan ta identifikojnë atë me Hyon Song-wol, një ish-këngëtare e grupit popullor Pochonbo Electronic Ensemble, në Korenë e Veriut. Megjithatë në 25 Korrik të vitit 2012, media shtetërore e Koresë së Veriut, bëri me dije se ajo ishte se ajo ishte bashkëshortja e Kim, shoqja Ri Sol-ju”.

Po në këtë kohë, ajo u shfaq në një koncert Gala në Korenë e Veriut, veshur me një kostum të zi sipas stilit Chanel, i konsideruar i papërshtatshëm për gratë në këtë vend.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Aktualitet

Qytetarët denoncojnë radhë kilometrike në doganën e Kakavijës dhe Kapshticës

Radhë të gjatë kilometrike në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës në Gjirokastër. Një qytetare që ka dërguar pamjet pranë Ora News, thotë se ndodhet që prej orës 16:00 në...

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Globi

101 vjeçarja ngatërron Merkel me zonjën e parë franceze

Një ngjarje interesante ka ndodhur në Francë gjatë ceremonisë për të  përkujtuar 100 vjetorin e përfundimit të Luftës së Parë Botërore. Një grua 101-vjeçare ka ngatërruar kancelaren Angela Merkel me bashkëshorten...

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Aktualitet

Cërrik, aksidentohet për vdekje një 83-vjeçar

Një i moshuar ka humbur jetën pasditen e së hënës pasi është goditur nga një makinë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Klos të Cërrikut, ku mjeti drejtuar nga shtetasi me iniciale...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!