Erdogan kërcënon sërish Haradinaj,’’Operacioni në Kosovë nuk është i fundit’’

Hënë, 02 Prill 2018 13:45

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka vazhduar akuzat ndaj kryeministrit kosovar Ramush Haradinaj, pas arrestimit të 6 shtetasve turq të cilësuar si ‘’ gylenist’’.

Gjatë fjalës së tij në kongresin e gjashtë të partisë së tij, në qytetin Hatay, Erdogan e ka cilësuar si ’’ turp’’ veprimet e kryeministrit Ramush Haradinaj.

Ndërkohë që ka theksuar se ‘’ operacioni i fundit në Kosovë nuk është as i pari, nuk do të jetë as i fundit’’, duke falënderuar edhe presidentin Hashim Thaçi për ndihmën e dhënë ka bërë thirrje që është ‘’ vëllai ynë kushdo që shkollat e Feto-s ia dorëzon Fondacionit turk Maarif’’’.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Bota Shqiptare

Kosova, të martën bëhet anëtare e INTERPOL-it

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, u shpreh optimist se Kosova nga nesër do të jetë anëtare e organizatës policore ndërkombëtare - INTERPOL. "Vota pro është...

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Aktualitet

LAJM I FUNDIT/ Kërkohet dorëheqja e deputetit të PS, fyeu fëmijët autikë

Ndaj gjuhës fyese të deputetit socialist Alket Hyseni kundrejt autikëve ka reaguar edhe drejtuesja e fondacionit “Down Syndrome Albania” Emanuela Pepkola Zaimi e cila ka kërkuar dorëheqjen. “Alket Hyseni jepni dorëheqjen”...

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Politikë

5 vjet pa Sokol Olldashin, Basha status të veçantë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka përkujtuar ish-ministrin dhe deputetin demokrat Sokoll Olldashi në 5-vjetorin e ndarjes së tij nga jeta. kryetari i PD-së Lulzim Basha, e kujton përmes një mesazhi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!