Një stacion hapësinor Kinez do të bie së shpejti në tokë

Hënë, 02 Prill 2018 20:39

Një stacion hapësinor kinez prej 18,000 kile po bie në Tokë. Dhe rikthimi i saj në atmosferën tonë mund të ndodhë në çdo kohë ndërmjet 30 marsit dhe 4 prillit.

Agjencitë e shumëfishta hapësinore po monitorojnë nga afër gjendjen për të vlerësuar kur dhe ku mund të bie.

Por këto llogaritje janë të vështira. Pika e rikthimit të stacionit hapësinor është ngushtuar deri diku në mes të gjerësisë prej 43 gradë në veri dhe 43 gradë në jug. Kjo zonë përfshin disa qytete të mëdha.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basketboll, Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, ja arsyeja skandaloze

Sport

Basketboll, Tirana tërhiqet nga Liga Ballkanike, ja arsyeja skandaloze

Liga Ballkanike e Basketbollit është një mundësi shumë e mirë për ekipet shqiptare për të treguar vlerat e tyre. Këtë mundësi e ka Tirana por ekipi bardheblu ka vendosur që...

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Politikë

Zari i Taulantit në Bashki dhe nëpunësit e tij në sulm frontal ndaj PD në Librazhd

Kryetari i Bashksië së Librazhdit, Kastriot Gurra është hedhur në sulm frontal ndaj kreut të PD, Bujar Vreto duke angazhuar edhe punonjësit e institucionit që ai drejton të bëjnë propagandë...

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Aktualitet

Akuzohen për shfrytëzim prostitucioni, 22 të arrestuar në Kosovë

Policia e Kosovës ka ndërmarrë një operacion në Prishtinë dhe Gjakovë, ndërsa ka arrestuar 22 persona pasi akuzohen për shfrytëzim prostitucioni. Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikimit me...