‘’Mami unë nuk dua të vdes’’ fjalët e fëmijës që u përdorën për të shkruar një libër

Tuesday, 03 Prill 2018 14:54

‘’Mami unë nuk dua të vdes’’, fjalët e fundit të një djali 6 vjeçar janë përdorur si titull libri nga e ëma e djalit.

Jake Brennan u godit nga një makinë ndërkohë që luante jashtë shtëpisë në qershor të 2014, dhe e ëma Roseann ka shkruar një libër në nder të djalit të saj.

Libri do të promovohet në Prill në Kilkenny, ‘’Mami unë nuk dua të vdes’’ tregon historinë e Jace, ditët e tij të lumtura,ditën që vdiq dhe jetën e tyre pas vdekjes së djalit.

‘’Kur jam duke kalur një ditë të keqe, unë shkojë tek kapitulli kur ndodhi ngjarja dhe I them vetes kur kalova atë ditë, kur Jake u aksidentua, mund të kaloj dhe ketë problem.Disa ditë mdihem sikur nuk po shkoj askund, por kur kthej kokën shikoj qe kam bërë një rrugë të gjatë.

Ka pasur shumë periudha të këqija, përfshirë periudhën kur Rosean mori një overdozë me ilaçe dhe u zgjua në spital.

Libri I saj tregon ditët e veçanta në familje.

‘’Unë tregoj gjithçka ashtu si ka ndodhur dhe ka shkruar cdo gjë që është vendosur edhe nën hetim. Ne duam vetëm që njerëzit të shikojnë të vërtetën është shprehur ajo.

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 14:57

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Eraldi kërkon ndihmë; I riu nga Kuçova do punë dhe kurim për të motrën

Aktualitet

Eraldi kërkon ndihmë; I riu nga Kuçova do punë dhe kurim për të motrën

Jeta është bërë më e vështirë për një të ri nga një fshat i Kuçovës. Eraldit i vdiq i ati dhe vuajtjet që kanë nisur që në moshën 14-vjeçare tani...

​Lampard: Man Unitedi e ka një skuadër të mrekullueshme

Sport

​Lampard: Man Unitedi e ka një skuadër të mrekullueshme

Ish-mesfushori legjendar i Chelseat, Frank Lampard, ka thënë se trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, e ka bërë një skuadër të mrekullueshme, si dhe i ka cilësuar “Djajtë e kuq”...

Gazeta franceze: Ja harta e planit Thaçi-Vuçiç, kufijtë e rinj mes Kosovës dhe Serbisë

Bota Shqiptare

Gazeta franceze: Ja harta e planit Thaçi-Vuçiç, kufijtë e rinj mes Kosovës dhe Serbisë

Prestigjiozja franceze e referencës “Le Monde” i ka kushtuar një speciale të gjatë në rubrikën e saj “Gjeopolitikë” çështjes së ndryshimit të kufijve mes Serbisë dhe Kosovës. Në shkrimin e...