Spanjë /Kamioni cirkut vret një elefant, protestojnë aktivistët

Tuesday, 03 Prill 2018 15:09

Një elefant është vrarë dhe katër të tjerë janë plagosur pasi një kamion cirku u përmbys në një rrugë në Spanjë.

Incidenti provokoi një protestë në mesin e aktivistëve të të drejtave të kafshëve.Kamioni u përmbys të hënën kur po përpiqej t’I shmangej përplasjes me një tjetër automjet tha zëdhënësi I Gardës Civile.

Ai tha që ka qenë lëvizja e elefantëve që ka destabilizuar kamionin.

Shoferi nuk u plagos por një elefant ngeli i ngordhur dhe katër të tjerë kanë marrë plagë të shumta.

Kafshët po mjekohen dhe do të dërgohen në një klinikë në ditët në vazhdim.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Përplasen dy motorë në Tiranë, plagosen dy drejtuesit

Aktualitet

Përplasen dy motorë në Tiranë, plagosen dy drejtuesit

Një aksident i veçantë ka ndodhur në Tiranë. Dy motorë janë përplasur midis tyre dhe për pasojë janë plagosur dy drejtuesit e tyre, njëri prej të cilëve pa leje drejtimi. “Më...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!