Takon të bijën pas 24 vjetësh, ja reagimi i babait

Tuesday, 03 Prill 2018 17:00

Një çift kinez janë bashkuar me vajzën e tyre 24 vjet pasi kishte humbur.

wang Mingqing dhe gruaja e tij Liu Dengying të cilët ishin shitës frutash e kishin humbur vajzën, në vitin 1993, kur i ati kishte shkuar të thyente disa para për një klient.

Pak minuta pasi ishte kthyer nuk e kishte gjetur më vajzën, në vendin ku shisnin fruta.

Pas kësaj ata nuk kanë ndaluar së kërkuari vajzën e tyre. Babi z.Wang kishte filluar punë si taksist me shpresën se një ditë mund ta merrte atë si pasagjere.

Por vajza e tyre i gjeti ata nëpërmjet një postimi online rreth tij. Pas ritakimit emocional, ai e përqafoi të bijën dhe i tha ‘’ Babi të do ty’’

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 17:02

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Spahia: Dhe sa duhet të vazhdojmë të durojmë tiraninë në pushtet?

Politikë

Spahia: Dhe sa duhet të vazhdojmë të durojmë tiraninë në pushtet?

Deputeti i PD-së, Bardh Spahia ka reaguar lidhur me deklaratën e turpshme të Edi Ramës, që tha se kriminelët le të vrasin njëri-tjetrin. Reagimi i deputetit: Kryekrimineli qe drejton qeverine u shpreh...

Shehu: Shëndetësia po rrënohet, asnjë shpresë për 2019

Politikë

Shehu: Shëndetësia po rrënohet, asnjë shpresë për 2019

Deputeti i PD-së, Tritan Shehu përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, ka denoncuar edhe një herë se sistemi i shëndetësisë në Shqipëri është drejt kolapsit. Shehu shkruan se...

Adelina Tahiri shumë shpejt nënë për herë të dytë

Lifestyle

Adelina Tahiri shumë shpejt nënë për herë të dytë

Edhe përse është bërë nënë për herë të parë e një djali, Adelina Tahiri nuk ka hequr dorë nga muzika. Madje, do të rikthehet në tregun muzikor shqiptar më shpejt...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!