Fëmija bie në një tunel 11 metra të ujërave të zeza, ja si shpëtoi

Tuesday, 03 Prill 2018 17:25

Një djalë 13 vjeçar u shpëtua këtë të hënë në një park në Los Angeles , pasi ra në tunelet e ujërave të zeza kur po luante me shokët e tij. Ai ka qëndruar në këto tunele për më shumë se 12 orë.

Fëmijët e tjerë menjëherë njoftuan të rriturit, të cilët më pas njoftuan 911, të cilët kërkuan për 12 orë në kanalet e ujërave të zeza me kamera të mbështetura në paisje nënujore, dhe mundën ta gjenin vetëm kur panë shenjat e duarve të tij, në një kanal të ujërave të zeza.

Më pas një ekuipazh shpëtimi, nxitoi për të hapur pusetën dhe "Gjëja e parë që ata dëgjuan ishte 'Ndihmë!'", Tha Adel Hagekhalil, ndihmës menaxheri i përgjithshëm i departamentit të kanalizimeve.

Tuneli ishte rreth 11 metra I thellë.

Pasi u shpëtua fëmija tha ‘’Unë po I lutesha perëndisë për të shpëtuar dhe për të mos vdekur’’.

Rreth 2,400 metra katrore ishte inspektuar kur shpëtuesit gjetën Isain më pak se një milje nga vendi ku u zhduk. Ai u dërgua në një spital për një kontroll të plotë dhe u bashkua me familjen e tij.

Modifikuar më Tuesday, 03 Prill 2018 17:29

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Sport

Liga e Kombeve, të gjitha rezultatet sot

Kanë përfunduar sfidat e programuara për ditën e sotme në Ligën e Kombeve dhe rezultatet surprizë nuk kanë munguar. Uellsi është mposhtur në shtëpi nga skuadra e Danimarkës, e cila...

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Globi

Kim i pranishëm në testimin e një arme të teknologjisë së lartë

Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ka mbikëqyrur testin e një arme taktike të teknologjisë së lartë në një qendër mbrojtëse, sipas medias shtetërore e Phenianit. Ajo shtoi se...

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Sport

Miqësorja/ Shpresat mundin Maltën pa shumë problem

Kombëtarja e Shqipërisë U 21 mundi me rezultatin 2-0 Maltën në një ndeshje miqësore të luajtur në stadiumin “Selman Stermasi” në kryeqytet. Kjo sfidë ishte një test për trajnerin Alban...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!