Fetullah Gulen reagon për herë të parë për deportimet e njerëzve të tij nga Kosova

Tuesday, 03 Prill 2018 19:33

Për herë të parë pas arrestimit të 7 shtetsave turq të cilësuar si ‘’gylenist’’ ka reagur kleriku Fetullah Gulen.

Nëpërmjet një inçizimi të dobët me video ai ka thënë se është një veprim prej banditësh ajo që I është bërë 7 shtetasve turq.

“Banditët po kidnapojnë njerëz në Kosovë. Dhe kur po them banditë, dikujt mund ti duket si diçka e lehtë. Ky është banditizëm i pastër. Siç është kidnapimi në Pakistan Banditëzm i pastër. Në Myanmar është banditizëm i pastër. Mandej diku vrasje, diku lënie pa zot në mal. Këto të gjitha i kanë bërë. Këto veprime nuk i kanë bërë as tradhtarët që kanë pushtuar Stambollin në të kaluarën” ka thënë Gulen.
Lexo më shumë në: http://ëëë.gazetaexpress.com/lajme/reagon-fetullah-gulen-per-deportimet-e-njerezve-te-tij-nga-kosova-519750/?utm_source=referral&utm_medium=ëeb&utm_campaign=copyright

Imami I cili për shkak të rivalitetit me Erdogan ndodhet në azil në Amerikë, nuk e ka përmendur rivalin e tij Erdogan dhe po ashtu nuk ka bërë as koment në lidhje me ndihmën që I dha Kosova Erdogan për kapjen e tyre.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Kuriozitete

Rishfaqet pas 6 vitesh piktura e vjedhur e Picasso

Një pikturë që besohet të jetë “Tête d’Arlequin” nga Pablo Picasso e cila është vjedhur në 2012 nga Muzeu Kunsthal i Roterdamit është shfaqur në Rumani. Hajdutët morën shtatë piktura, me...

Papa fton në meshë të varfrit

Aktualitet

Papa fton në meshë të varfrit

Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë”, tha Papa Françesku në meshën që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfrit. Ati i Shenjtë ftoi për shërbesën në Bazilikën e...

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Aktualitet

‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës. Edhe pse prej dy ditësh është dhënë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!