Aksidenti horror, shuhet familja duke ndjekur verbërisht GPS-in

E mërkurë, 04 Prill 2018 08:54

Një aksident mjaft i rëndë ka ndodhur në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në Florida, ku 4 anëtarë të një familjeje britanike humbën jetën.

Ngjarja ndodhi teksa familja, që ndodhej me pushime në Florida, po kthehej nga ‘Kennedy Space Center’ dhe i preu rrugën një kamioni në Titusville. 

Policia mbërriti menjëherë në vendngjarje dhe konstatoi se të 4 pasagjerët e makinës, kishin humbur jetën në vend. Viktimat ishin pjesë e familjes Stephenson, teksa humbën jetën prindërit dhe djali me bashkëshorten e tij.

Nga hetimet paraprake rezultoi se makina e drejtuar nga britanikët, i ka prerë rrugën kamionit, ndërsa policia dyshon se ka qenë pikërisht pajisja GPS, që ka sinjalizuar gabimisht drejtuesin e mjetit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Papa Françesku shënon Ditën për të Varfërit

Aktualitet

Papa Françesku shënon Ditën për të Varfërit

"Padrejtësia është rrënja e pandreqshme e varfërisë", tha Papa Françesku të dielën në një meshë që shënoi Ditën e Kishës Katolike për të Varfërit. Papa Françesku ftoi mijëra njerëz të varfër...

VIDEO/ Aksident i tmerrshëm në Formula 3, pilotja 18-vjeçare thyen shtyllën kurrizore

Sport

VIDEO/ Aksident i tmerrshëm në Formula 3, pilotja 18-vjeçare thyen shtyllën kurrizore

Pilotja e re gjermane Sophia Floersch përjetoi një aksident të tmerrshëm në garën e sotme në Formula 3, e cila u zhvillua në qytetin Macau.Aksidenti ndodhi në pistën Guia, e...

Do të vendosë rekord kundër Shqipërisë, uellsiani do avionin 9 milionë Paund të Bale

Sport

Do të vendosë rekord kundër Shqipërisë, uellsiani do avionin 9 milionë Paund të Bale

Chris Gunter shpreson që Gareth Bale t’i huazojë avionin privat në mënyrë që ai të sjellë familjen e tij në Shqipëri me rastin e rekordit që do të vendosë në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!