Athinë/ Goditet banda e drogës, 5 shqiptarë në pranga

E mërkurë, 04 Prill 2018 14:29
Foto ilustruese Foto ilustruese

Policia greke ka goditur një tjetër bandë që merrej me trafikimin dhe shitjen e kokainës në Athinë.  Janë sekuestruar 2 kg heroinë, 104 gram kokaine, 48.5 gram marijuane, 5 makina, 3 motorre, 55.810 euro, 1 pistolete me 2 krehera, 41 fisheke, 2 peshore, 20 celulare. Fitimi nga shitja e kokaines se sekuestruar llogaritet ne 300.000 euro.

Mësohet se në pranga ranë 5 shtetas shqiptarë dhe 3 grekë, ndërsa janë shpallur në kërkim 2 grekë dhe 1 shqiptar tjetër. Gjithashtu,

sipas mediave greke, thuhet se drejtues i organizates  është një shqiptar 35-vjecar, emri i të cilin nuk bëhet me dije. Operacioni policor u krye në zona te ndryshme te Athines ku u kryen arrestimet dhe kontrollet e banesave.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

24 dhe 25 shtator në Durrës e Shijak do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Aktualitet

24 dhe 25 shtator në Durrës e Shijak do ketë ndërprerje të energjisë elektrike

Për shkak të remontit të OST në linjat 110kV Rrashbull-Sallmone, Rrashbull – Spitallë, në datat 24-25 shtator do të ketë kufizime energjie në disa zona në Durrës e Shijak, njoftoi...

Greta Koçi tregon si e ngacmoi futbollisti i kombëtares

Show-biz

Greta Koçi tregon si e ngacmoi futbollisti i kombëtares

Greta Koçi për sa i përket jetës private ka qenë gjithmonë e rezervuar dhe asnjëherë nuk kemi mësuar asgjë për ndonjë marrëdhënie të saj dashurie. E ftuar në “Xing me...

Shqiptari sulmohet barbarisht në mes të New York-ut (VIDEO)

Bota Shqiptare

Shqiptari sulmohet barbarisht në mes të New York-ut (VIDEO)

Një i ri shqiptar ka rënë pre e një sulmi, teksa po kalonte në trotuar. Sulmi ka ndodhur në lagjen Allerton në Bronx të New York ditën e djeshme, nga...