Austri/Qeveria ligj te ri, ndalon burkat në shkollat fillore dhe në kopshte

E mërkurë, 04 Prill 2018 16:48

Qeveria austriake e konservatorit , po përgatit një ligj që ndalon mbajtjen e burkave nëpër kopshte dhe në shkollat fillore.

‘’Projektteksti do të finalizohet para verës’’ ,theksoi ministri I Arsimit,Heinz Fasman gjatë një mbledhje të qeverisë.

‘’Ne dëshirojmë që të gjitha vajzat të kenë të njëtat mundësi në Austri’’ theksoi Sebastian Kurz, aleat I eksremit të djathtë duke u shprehur se në këtë mënyrë dëshironte shmangien e formimit të shoqërive paralele.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Globi

Gruevski i kishte zbrazur llogaritë bankare qysh në shtator

Ish-kryeministri Nikolla Gruevski qysh në shtator, kur mbajti një konferencë për shtyp në Kuvend dhe akuzonte pushtetin duke thënë se është viktimë e persekutimit politik, kishte tërhequr të gjitha paratë...

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Bota Shqiptare

Doli te Arian Çani me si ‘magjistar’ që shëron xhindët, nuk ua merr mendja se çfarë i gjeti policia në shtëpi

Hysri Peqanit, i njohur si “Burdushi”, mjek popullor që pretendon se shëron shumë sëmundje, e ka pisk punën me policinë. Gjatë një kontrolli në banesën e tij është gjetur një...

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Aktualitet

Behuni gati për më të keqen, ja kur do te ulen drastikisht temperaturat

Ditën e sotme ka rënë bora e parë në Dardhë të Korçës. Temperaturat kanë nisur të ulen ndjeshëm dhe kjo ndjehet kryesisht në orët e para të mëngjesit dhe ato të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!