Kosovë/ Deputeti i LDK-së mesazh Thaçit ‘’Nuk jemi çliruar për t’u pushtuar nga dikush tjetër’’

E mërkurë, 04 Prill 2018 17:01

Deputeti I LDK-së në Kosovë Driton Selmanaj, ka fajësuar Presidentin Hashim Thaçi për ndërhyrjen e Turqisë në Kosovë, duke ia lejuar të vijë dhe të marrë gjashtë gylenistët.

Deputeti Selmanaj, ka reagur në ashpër duke thënë se Thaçi ka marrë në dorë punë që nuk I takojnë pasi po kryen punët që institucionet e sigurisë do të duhej t’I kryenin oa ndikim politik.

Ai ka thënë se ‘’ nuk jemi çliruar për t’u pushtuar tash nga dikush tjetër’.

“Kam përshtypjen sikur në Kosovë është vetëm një person që i di të gjitha, të tjerët janë të margjilizuar. Ai pati informata se ku ka fjetur Gjuriqi. Pse nuk i ka pas këto informata MPB që të shkojnë dhe ta arrestojnë në mëngjes”, është shprehur ai.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Aktualitet

Zbulohet ndeshja e trukuar nga grupi "Bajri"

Mes 11 personave të arrestuar si pjesë e grupit kriminal "Bajri", është edhe shtetasi Armir Grima, trajner i kombëtares së futbollit për femra i cili gjatë karrierës së tij sportive...

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Aktualitet

"Pronari më shikonte format, më kërkonte foto' 23 vjeçarja tregon ngacmimin seksual në punë

Ada është një vajzë 23-vjeçare nga Berati, e cila pasi përfundoi studimet e larta vendosi që të qëndrojë në Tiranë për t’u punësuar.Por, në ambientet punëdhënëse që ajo ka frekuentuar...

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Aktualitet

Punime në stacionin Selitë, ja zonat pa energji elektrike nesër

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton abonentët e Tiranës se nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike për shkak të punimeve në nënstacionin Selitës. OSHEE bën me dije se...