Deputeti anglez: Shqiptarët drejtojnë bandat mafioze në Britani

E Enjte, 05 Prill 2018 18:49

Deputeti David Lammy, i Partisë Laburiste në Britaninë e Madhe, ka deklaruar se bandat kriminale po rriten në vend.

Ne një intervistë ai u shpreh se shqiptarët dhe banda të tjera të mëdha të Evropës Lindore fshihen pas këtyre aktiviteteve kriminale.

“Mendoj se poliçia dhe vendi ynë e ka humbur kontrollin në tregun e drogës”, u shpreh Lammy. I pyetur se kush fshihet pas këtij aktiviteti kriminal, ai tha: “Nga burimet poliçore kam dijeni se janë banda të mëdha, nga Evropa Lindore, shqiptarët. Ata trafikojnë njerëz, trafikojnë drogë dhe trafikojnë armë”.

Madje ai tregoi se të blesh drogë në Britani është shumë e lehtë.

“Të blesh drogë është njësoj si të porosisësh piça. Ju mund t’i porosisni në Snapçhat, ËhatsApp. Fëmijët e moshës 12-vjeçare po rekrutohen nga bandat për të shitur drogë“, tha ai, duke akuzuar qeverinë se nuk po bën asgjë për të rregulluar situatën.

Ai tha gjithashtu se poliçia nuk ka burimet e nevojshme për të përballuar luftën me bandat kriminale, ndërkohë që akuzoi edhe kryebashkiakun e Londrës Sadiq Khan se nuk e po merr seriozisht këtë çështje.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Kujdes! Këto shprehje do ju çojnë drejt ndarjes

Lifestyle

Kujdes! Këto shprehje do ju çojnë drejt ndarjes

Fjalët që u themi të dashurve tanë gjatë një argumenti të nxehtë ose ne një moment kur ndjehemi të lodhur mund të jenë të rrezikshme, aq sa mund ta bëjnë...

Kur e merr popullin për dele, më e mira në azil mund të përfundosh

Politikë

Kur e merr popullin për dele, më e mira në azil mund të përfundosh

Nga Naim Hasani Le te mësojnë sot me shume se kurrë drejtuesit e qeverise shqiptare dhe Kryerilindesi Edi Rama se as azili nuk i shpëton ata që abuzojnë dhe nënvlerësojnë, shajnë...

Tv maqedonase: Gruevski është akoma në Shqipëri, ja ku fshihet

Bota Shqiptare

Tv maqedonase: Gruevski është akoma në Shqipëri, ja ku fshihet

Vazhdon misteri i vendodhjes së ish-kryeministrit të Maqedonisë Nikola Gruevski. Ndërkohë që autoritetet shqiptare konfirmuan se ai ka dalë nga territori shqiptar mesditën e datës 11 nëntor, një ndër televizionet më...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!