"MIKU MË I MIRË I NJERIUT",POR 27-VJEÇARI NGA KOSOVA GJEN VDEKJEN NGA QENI I TIJ

E Enjte, 05 Prill 2018 21:45
foto ilustruese foto ilustruese

Thuhet se qeni është miku më i mirë i njeriut, por një 27 vjeçar nga Kosova dhe nëna e tij kanë gjetur vdekjen nga qeni që mbanin në shtëpi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Gjermani, pikërisht në Hanover ku dy viktimat jetonin prej 8 vitesh me qenin e quajtur “Chico”, i cili u bë papritur vrasësi i dy pronarëve. Sipas “Bild.de”, të martën në mbrëmje, e bija e 52-vjeçares, Lezimes, ishte merakosur pasi nuk kishte mundur të fliste në telefon me nënë dhe vëllanë e saj dhe kishte lajmëruar policinë.

Policët me pajisje të specializuara e kanë neutralizuar qenin dhe e kanë futur në kafaz.

Rrethanat në të cilat ka ndhodhur ngjarja janë ende të paqarta, ndërkohë që policia po vazhdon hetimet.

Autoritetet do të vendosin nëse do ta mbysin qenin apo jo, por deri më tani po mbahet në një strehimore kafshësh.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Makina shpërthen në flakë, ja ku ka ndodhur

Aktualitet

Makina shpërthen në flakë, ja ku ka ndodhur

Një automjet u përfshi nga flakët në Elbasan. Ngjarja ndodhi gjatë natës në lagjen "Partizani" dhe sipas policisë makina ishte e parkuar në momentin kur u dogj. "Gjatë natës në lagjen...

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur për makaronat

Shëndeti

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur për makaronat

Janë të paktën 10 legjenda ato që nuk i paskemi ditur deri tani për makaronat – pjatën më të preferuar të italianëve. Aidepi, Lidhja e Industrive të Ëmbëlsirave dhe të Pastës...

Çfarë i bën gjoksit Oriola Marashi, 'bombat' e saj rriten dita-ditës

Show-biz

Çfarë i bën gjoksit Oriola Marashi, 'bombat' e saj rriten dita-ditës

Oriola Maashi ka qëlluar sërish në shenjë me postimin e saj.  Ajo ja ka dalë të tërheqë vëmendjen. Një set i ri fotografik e ka sjellë atë sërish bune dhe mjaft të freskët...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!